Teenused

Pereteraapia & Paarinõustamine

Nii nagu toitev toit teeb pai kõhule ning annab jõu ja rahulolu tunde, nii annavad toitvad suhted väe ja õnnetunde. Kuidas toita suhteid, kui kõik on pidevas muutumises, sina ise muutud, keskkond muutub ja suhe muutub ajas. Kuidas luua lähedust, mis on imeline magus elu enese neste. Kudas suhelda, kui on raske on rääkida olulistel teemadel või toimub möödarääkimine?
Paariteraapias on hoitud ruum suhteteemadega tegelemiseks ja konfliktide rahumeelseks lahendamiseks. On imeline, kui me saame tantsida elutantsu kellegagi ühte jalga ja selleks peame me olema nõtked, paindlikud. Armastus on otsus. Kui sa sõlmid rahu oma emotsioonidega, siis saabub rahu ka sinu kõikidesse suhetesse.

Kuidas anda märku oma partnerile, et tahaksid minna paariteraapiasse?
Väljendada võiksid ennast näiteks nii: Ma armastan sind ja meie suhe on mulle oluline. Tahan lõpetada need mõttetud tülid, soovin sinuga suuremat lähedust ja olla õnnelik. Arvan, et paariteraapiast võiks abi olla. Soovin, et sa minuga paariteraapiasse tuleksid. Samas aktsepteerin sinu valikut kui sa seda ei soovi.
Püsivaks sügavaks õnnetundeks on vaja tunda iseennast, oma vajadusi, soove, sättumusi ja ka piire. Selleks sobib paremini individuaalteraapia.