Koduse panchakarma retriidid 2024

6.-11.03.24; 15-20.08.24; 21.-26.11.24

Panchakarma on ajurveedalik puhastav, uuendav ja noorendav terviseprotseduur. Sanskritikeelne sõna panchakarma tähendab viit tegevust, mille käigus tasakaalustatakse organismisisesed loodusjõud ja luuakse eeldused ja keskkond füüsiliseks ja vaimseks tervenemiseks.  

Panchakarma on sügavaim protseduur, mida ajurveedas kasutatakse. Pehmete ja leebete kehaprotseduuride-, kindla päevakava ja toitumisega on võimalik terveneda kroonilistest tervisehädadest ja muuta ebasobivaid mõtte- ja käitumismustreid. Tavaliselt tehakse panchakarmat spetsiaalses kliinikus kuu aega. Paljudele pole see aga kättesaadav, sest on kulukas ja aeganõudev.

On olemas ka lihtsam lahendus nn. koduse panchakarma näol, mida viiakse läbi vähem reglementeeritud tingimustes. Koduses panchakarmas kasutatakse organismi sisemiseks puhastamiseks gheed (võiõli) ja protsessi toetatakse toitumise, pranayama, meditatsiooni, massaaži ja joogaga. See on hea võimalus puhastada oma organismi ja ning seeläbi suurendada võimet kuulda oma keha.

Panchakarma on aeg enesevaatluseks ja lõõgastamiseks. Oluline on veeta aega looduses ja vältida liigset stimulatsiooni nagu telekas või raske töö. Võtta aega, et peegeldada, mediteerida, puhastada meelt, keha ja vaimu seest ja väljast.

Retriidi käigus läbime koduse panchakarma puhastusprotseduuri toetatud keskkonnas väljaspool argiaskeldusi. Saadud kogemus annab kindluse seda vajadusel iseseisvalt kodus korrata.

Järgmine panchakarma retriit toimub 6.- 11.03.24 Lääne-Eestis asuvas turismitalus. Sündmus algab esimesel päeval kell 16.00 ja lõpeb viimasel päeval kell 14.00.

Retriidi hind on 590 eurot ja see sisaldab:

  • Lühikest personaalset tervisekonsultatsiooni. Tervisliku olukorra hinnangut panchakarma alguses ja personaalseid soovitusi  väljumisel; 
  • Protseduuride tutvustamist ja nende juhendatud praktiseerimist; 
  • Massaažiõpetust ja massaaži kõikidel päevadel;
  • Joogat, pranajaamat ja meditatsiooni;
  • Toitumise ja toidu valmistamise õpetust; 
  • Vestlusringe;
  • Sauna, toitu ja ööbimist kahestes või ühestes tubades; 
  • Mõnusat seltskonda ja rahulikku sissevaadet endasse;
  • Individuaalset toetust panchakarmast väljumisel.

Loe panchakarma kohta täpsemalt siit

Täpsemad juhised saadetakse registreerumisel.

Jagavad osalenud:

Karolin, joogaõpetaja, joogakooli asutaja:

Mirjami kehasõbralik ja armastav suhtumine viib Sind väga sügavale enesevaatluses, tervendamises, aktsepteerimises. Tänapäeva ühiskonna saavutamise, tegemise, pingutamise mentaliteet viib meid eesmärkide poole suundumisel tihti endast kaugemale, teeme endale liiga ja ei saavuta seatud eesmärke. Panchakarma ei ole “range eesmärgistatud puhastumine” vaid pehme ja kehasõbralik teekond, mis viib su sügavale enserännakule nii oma kehas kui emotsioonides. Keha saab puhkust, tasakaalustub, taastub. Selle protsessi käigus puhastub ka meel, emotsioonid ja tulemuseks on sügav keha-meele harmoonia ja tasakaal. Loodus ei kiirusta, kuid kõik saab valmis. Samamoodi kulgeb mõnus panchakarma, sügava enese austuse ja hoolivuse kingitus oma kehale ja meelele.

Alar, Massaaži- ja Terviseakadeemia looja ja eestvedaja:

Tulin otse teisest laagrist ja jõudsin kohale kui potis püha toitu keedeti… muudkui keedeti ja keedeti ja keedeti ja siis ma sain aru, et asi pole keetmises vaid selles, et aeg seisab. Siin polnud enam kiiret ega muresid ega üldse teist maailma. Olid vaid ayurveda rituaalsed toimingud ja …jooga ja… massaaž ja …saun ja siis otsastpeale täpselt see sama…ainult sina oled iga päev erinev ja rohkem tasakaalus. Tükk aega oli veel tasakaalus…