Ajurveeda toob aega ja täiuslikkust igasse meie tegemisse, kontrolli oma tervise üle ning usalduse elu suhtes. Kitsamas tähenduses on ajurveeda holistiline täiendmeditsiinisüsteem, mis tegeleb haiguste ennetamisega ning korrigeerib füüsilisi ja psühholoogilisi tervisehädasid toitumise, elustiili, taime- ja muude loomulike teraapiate abil, sh jooga ja meditatsioon. Ajurveeda õpetus sai alguse inimkonna algkodus, praegusel India territooriumil, selle ajaarvamine võib ulatuda rohkem kui 40 000 aasta taha. Ajurveeda tähendab sanskriti keeles eluteadust või –kunsti ning räägib sellest, kuidas elada oma individuaalse loomuse, ümbritseva looduse ning keskkonnaga kooskõlas. 

Ajurveeda õpetab, kuidas elada kooskõlas iseenda ja kõige ümbritsevaga.

Ajurveeda kui terviseõpetus

Ajurveeda keskendub inimesele, tema unikaalsusele, mitte haigusele. Haigust käsitletakse, kui ebakõla inimese sünnipärase olemuse ja keskkonnast ning sellega kohanemise häirest tingitud seisundi vahel. Haiguslik sümptom on sõnumitooja, mis sellest konfliktist märku annab, seda saab kasutada niidiotsana patoloogia tõeliste põhjusteni jõudmiseks.

Ajurveedast võib olla abi nii krooniliste kui ka akuutsete tervisehädade korral, kuid see ei asenda riiklikku meditsiini ja arstide ettekirjutusi ning ravi.


Mis on ajurveeda konsultatsioon?

Konsultatsioonis vaatlen, katsun ja küsitlen sind ning seejärel koostame koos sinuga just sulle sobiva tegevuskava, mis sisaldab jõukohaseid väikesi muudatusi toitumises ja/või igapäevastes harjumustes. Tegevuskava näeb arvatavasti ette ka sinu enesearmastust suurendavaid tehnikaid või muud teraapiat nagu taimeravi, massaaž, meditatsioon, hingamisharjutused või joogapraktikad.

Nõustan sind psühholoogilistel ja suhteteemadel lähtudes ajurveedalikust sisemise armastuse suurendamise põhimõttest.
Ajurveeda on armastuse tunde suurendamine iseendas ja enda ümber

Ajurveeda massaaž

Olulisel kohal teraapiatest on massaaž, mis annab sulle võimaluse mõnusalt lõõgastuda, pehmelt puhastuda ning jõuda sisemise rahu ja heaolu seisundini. Selline seisund on vajalik, et leida isiklikele küsimustele vastuseid iseenda seest ja et toimuda saaks loomulik tervenemisprotsess.


Sündmused

Ole kursis ka sündmustega ja õpitubadega, kus soovin jagada läbi ajurveeda prisma põnevat ja päevakajalist kõigi huvilistega, juhendada massaaži, meditatsiooni või toiduvalmistamist.

Vahetevahel on hea võtta aega, et sügavamalt iseendasse vaadata ja märgata, mis on välise tormamise ja reglementeerituse survel varju jäänud ja mis vajaks (taas)avastamist. Tihtipeale aitab aeglus ja armastav koosloomine lahendada konfliktid meie sisemise väe ja välise keskkonna vahel. Selleks võid liituda ajurveeda nädalalõpu kursusega, kus puhastame õrnalt organismi, õpime ennast tähele panema ja vaatlema, õpime ja teeme massaaži, valmistame süüa, joogatame, mediteerime ning võtame ette muudki, ikka suurendades armastuse tunnet iseenda sees.

Väga armsad sündmused on väikeste seltskondadega koos mediteerimine ajurveeda toitude kokkamine ja elulistest - olulistest asjadest jutustamine. Toredad on naisteõhtud või sünnipäevad, kus teeme massaaži ja käime saunas ning räägime armastusest, seksuaalsusest, lastekasvatamisest jms, ikka läbi ajurveeda prisma. Küsi pakkumist ja tulen sinu juurde koju.

Siin on minu kontaktid, kui soovid midagi küsida, kokku leppida konsultatsiooni või massaaži aega. Vastan meelsasti meilitsi, Facebookis või telefonis. Erinevatest üritustest saad lugeda alalõigus sündmused. Anna teada, kui soovid, et postitaksin sulle infot tulevaste sündmuste kohta. 

Lahtiütlus: olen magistrikraadiga psühholoog ja mitte arst. Ma ei diagnoosi ega ei ravi haigusi ning ei kirjuta välja ravimeid. Kõik ajurveeda.ee kodulehel sisalduv materjal on minu isiklik arvamus, informatiivse iseloomuga ja ei asenda arsti soovitusi. Kodulehe lugemine, soovituste tõlgendamine ja järgimine nii kodulehel kui konsultatsioonides, ravimtaimede-toidulisandite võtmine ning retriitidel osalemine on täielikult omal vastutusel. Enne ravimtaimede kuuri alustamist on tungivalt soovituslik konsulteerida arstiga. Paljudel ravimtaimedel ja taimesegudel puuduvad kliinilised uuringud ja seetõttu ei ole nad mõeldud kliiniliseks kasutamiseks.  Kogu materjal lehel on kaitstud autoriõigusega.