Mitmekülgne puju

Puju (Artemisia vulgaris) on mitmekülgsete omadustega ravimtaim. Puju mõju doshadele on selline: VK-P+. Kasutan puju ajurveeda formularides, mida võetakse sisse pulbrina. Puju kombineerub suurepäraselt teiste ravimtaimedega ja sellepärast panen puju individuaalsetesse taimesegudesse (formularidesse) emaka- ja seedeprobleemide (candida) ning närvisüsteemi Vata häirete korral.
Loe lisaks

Kasulik kastoorõli

Suvi oli küll päikeseline, aga loodus me ümber kannatas – kõik kõrbes. Sama lugu, mis koduse muruplatsiga, juhtus ka mu juustega. Need muutusid kuivaks ja elutuks, juukseotsad hargnesid ning värv oli maha kulunud.
Artikkel ilmus ajakirjas Tervis + novembrikuus 2018
Loe lisaks

Kuidas hästi vananeda

Kui eakas pole depressioonis, on ta oma praeguses eluetapis õnnelikum kui kunagi varem. Kuidas vähendada kibestumist ning suurendada rahulolu- ja armastusetunnet iseenda sees, on vananemise põhiküsimus.
Artikkel ilmus ajakirja Tervis + augustinumbris 2018
Loe lisaks

Seitse põhjust, miks armastada gheed

Ghee – selitatud või ehk võiõli – on kuldne rasv, suurepärane toiduaine, ravim ja kosmeetikum. Ghee valmimist võib vaadelda alkeemilise protsessina, mille käigus vähema väärtusega robustsem või muudetakse kollaseks vedelaks kullaks. Ajurveeda praktikuna olen ghee andunud fänn ja see armastus on kestnud pea üheksa aastat. Miks ma ghee’st nii väga lugu pean?
Artikkel ilmus ajakirja Hingele pai 2018 aasta kevadnumbris ja on avaldatud siin kommentaaridega
Loe lisaks

Piimatoodetest

Piim toiduainena võib olla elunektar või mürk. Kõik sõltub sellest, kes, millal ja kuidas seda tarbib.  Üks ja sama asi, aine ja tegevus võib olla ravim või mürk.  
Loe lisaks

Mediteerimisest

Mediteerimine on nagu enesearengu ülikool. Rahvaülikool, mis on kättesaadav kõigile.

Loe lisaks

Kodune panchakarma

Kodune panchakarma on ajurveedalik puhastusprotseduur, mis väljutab organismist mürgid, vabastab sidekudedesse salvestunud emotsioonid ning pehmendades organismi annab võimaluse vabaneda ebasoovitavatest mustritest, mis võivad olla põhjustanud kroonilisi tervisehädasid.

Loe lisaks

Organismi puhastamisest, armastusega

Saa õnnelikus Pariisis! Kõik, mida vajad on London! Nii reklaamivad lennufirmad oma sihtkohti. Apetiitset reklaami vaadates tekib kergesti soov igapäevarutiini juurest pageda ehkki meil ei ole Pariisi ja Londonisse üldse asja. Tihtipeale me ei märkagi, kuidas reklaam on kujundanud vajaduse ja meie tegelikud vajadused jäävad meediakäras tähelepanuta. Tegelikud vajaduse toetavad loomulikke kehaprotsesse ja loovad päevarutiinid, mille juurest pole vaja põgeneda.
Loe lisaks

Ajurveeda ja homöopaatia

Ajurveedas ravitakse haigusi eelkõige toitumise, taimede ja eluviisiga aga ka jooga, mantra ja meditatsiooniga jms. Homöopaatias kehtib põhimõte “sarnane ravib sarnast”. Ajurveedas on selline lähenemine teiste ravipõhimõtete hulgas juba aastatuhandeid kasutusel olnud.
Loe lisaks

Käes on supihooaeg.

Aitäh sooja tagasiside ja toetuse eest sügisese näidismenüü avaldamisele! Mul on heameel, et sain lisada värve ja õhinat igapäevasele söögitegemisele sel sissepoole suunaval lühikese päevaga perioodil enne valgust toova lume tulekut. Lisan veel veidi inspiratsiooni käimasolevale supihoojale.
Loe lisaks

Naiseks olemise kergus

Naised on sündinud siia ilma selleks, et suurendada armastuse tunnet iseendas ja enda ümber. Tihtipeale aga segavad potentsiaali täielikku avaldumist elatud aastate jooksul kinnistunud otstarbetud mõnikord isegi kahjulikud käitumis- ja mõttemustrid, mis on ühtlasi meie tervisehädade põhjustajad. Ajurveedalikud lahendused on lihtsad.
Loe lisaks

Sügisene näidismenüü

Konsultatsioonis küsitakse minult peaaegu alati, et mida süüa. Konkreetsetele tervisehädadele on konkreetsed toitumissoovitused, kuid kõige üldisem soovitus sügismenüüks on süüa mahedalt kasvatatud hooajalist ja tööstuslikult töötlemata toitvat värskelt valmistatud sooja toitu. 

Loe lisaks

Kitcheri

Kitcheri on täistoit, mida on lihtne valmistada, kerge seedida ja seda saab erinevate hooajaliste köögiviljadega varieerida.
Loe lisaks

Tähenduslikud kohtumised

Elu muutev, tähendusrikas, võib olla iga põgus kohtumine kohvikus või tänaval. Põgusast kohtumisest võib kasvada pikaajaline toitev ja arendav suhe. Aga see võib olla ka lihtsalt märgiline hetk, kust võtad kaasa emotsiooni, teadmise või kerge märkamise, mida kannad endaga ja mis toetab su kasvamist.
Loe lisaks